୭୨ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ରେ ୩ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଫଳ

0

ଓଡ଼ିଶା ଫାଷ୍ଟ (ବ୍ୟୁରୋ): ସରିଲା ବିଜେପୁର ମତଦାନ ଲଢେଇ। ଇଭିଏମ୍‌ରେ ସିଲ୍ ହୋଇଯାଇଛି ୩ ଭେଟରାନ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ। ବିଜେପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଏହି ଉପନିର୍ବାଚନରେ ସଂଧ୍ୟା ୫ଟା ସୁଦ୍ଧା ୭୨ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଛି। ଦେଖିବାକୁ ରହିଲା ବିଜେପୁର ବାଜି କିଏ ମାରୁଛି।ତାହା ୨୮ ତାରିଖରେ ଜଣାପଡ଼ିବ। ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ଭିଭିପାଟ୍ ମେସିନ୍ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଭୋଟ୍‌ ଗ୍ରହଣ ମୋଟାମୋଟି ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥିଲା।

ପ୍ରାର୍ଥୀ ଙ୍କ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ର

ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ରୀତା ସାହୁ ବରପାଲି ବ୍ଲକର ୧୯ ନମ୍ବର ବୁଥ୍‌କୁ ଯାଇ ମତଦାନ କରିଥିଲେ। ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଶୋକ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ବରପାଲିର ଧୀରପୁରରେ ଓ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରଣୟ ସାହୁ ଗାଈସିଲାଟ ବ୍ଲକ ବୁରୋମୁଣ୍ଡାର ୨୦୭ ନମ୍ବର ବୁଥ୍‌ରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିଲେ। ମୈଦାନରେ ୧୩ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରହିଥିଲେ ବି ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ଏହି ୩ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହେଉଛି।

ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସରିଲା ମତଦାନ

କିଛି ବୁଥ୍‌ରେ ଇଭିଏମ୍ ଓ ଭିଭିପାଟ୍ ମେସିନ୍‌ରେ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ମତଦାନ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ସେହିପରି କାଁଭାଁ ଗଣ୍ଡଗୋଳକୁ ଛାଡ଼ିଥିଲେ ଭୋଟ୍‌ଗ୍ରହଣ ମୋଟାମୋଟି ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଶେଷ ହୋଇଛି। ୫ କମ୍ପାନୀ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ବାହିନୀ, ୩୬ ପ୍ଲାଟୁନ୍ ପୋଲିସ୍, ୧୨ଟି ସ୍କ୍ୱାଡ଼, ୪୦ଟି ମୋବାଇଲ୍ ପାର୍ଟି ମୁତୟନ ହୋଇଥିଲେ। ମୋଟ୍ ୨୮୧ଟି ବୁଥ୍‌ ମଧ୍ୟରୁ ୧୫୫କୁ ସମ୍ୱେଦନଶୀଳ ବୁଥ୍ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ୨୦ଟି ବୁଥ୍‌ରେ ସିସିଟିଭି ମନିଟରିଂ ଓ ୨୦ଟି ବୁଥ୍‌ରେ ୱେବ୍ କାଷ୍ଟିଂ କରାଯାଇଥିଲା। ମତଦାନ ସରିବା ପରେ ଇଭିଏମ୍‌ ଗୁଡ଼ିକୁ ପଦ୍ମପୁର ଅଞ୍ଚଳ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ହୋଇଥିବା କାଉଣ୍ଟିଂ ସେଣ୍ଟରକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ଆସନ୍ତା ୨୮ ତାରିଖରେ ଭୋଟ୍ ଗଣତି ହେବ।

Sikshaya
Leave A Reply

Your email address will not be published.