ଦିନ ମଜୁରିଆ ସ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ବିଧାୟିକା

0

ଓଡ଼ିଶା ଫାଷ୍ଟ(ବ୍ୟୁରୋ): ଗତ ୨ ତାରିଖରେ ହୋଇଥିବା ଭୋଟ ଗଣତି ପରେ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଚନ୍ଦନା ବଉରୀ ଅନ୍ୟତମ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସଲ୍ଟୋରା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ସେ ​​ବିଜେପି ପ୍ରାଥୀ ହୋଇଥିଲେ । ୩୦ ବର୍ଷୀୟା ଚନ୍ଦନା ତାଙ୍କ ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦୋନ୍ଦି ଟିଏମସି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ମୋଣ୍ଡାଲଙ୍କୁ ୪,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ପରାସ୍ତ କରି ଇତିହାସ ରଚିଛନ୍ତି। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଚନ୍ଦନା ବଉରୀଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଜଣେ ଦିନ ମଜୁରିଆ । ଚନ୍ଦନାଙ୍କ ବିଜୟ ପରେ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସକ ଟ୍ୱିଟରକୁ ଯାଇ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ସଫଳତା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅଭିନଦନ ଜଣାଇଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ତାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ନିର୍ବାଚନ ଆଫିଡେଭିଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଚନ୍ଦନାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ମାତ୍ର ୩୧,୯୮୫ ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୩୦,୩୧୧ ଟଙ୍କା ରହିଛି। ଚନ୍ଦନାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଦୈନିକ ମଜୁରୀଆ ଭାବରେ କାମ କରନ୍ତି | ତିନି ସନ୍ତାନଙ୍କ ମାତା ଚନ୍ଦନା, ତାଙ୍କର ତିନୋଟି ଗାଈ ଏବଂ ତିନୋଟି ଛେଳି ଅଛନ୍ତି । ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ANI ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ସେ କହିଥିଲେ, “ଟିକେଟ୍ ଘୋଷଣା ହେବା ପୂର୍ବରୁ ମୋର କୌଣସି ଧାରଣା ନଥିଲା ଯେ ମୁଁ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ମନୋନୀତ ହେବି। ଅନେକ ଲୋକ ମୋତେ ଅନଲାଇନରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଭାବି ନଥିଲି ଯେ ମୁଁ ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବି ” ଵୋଲି କହିଛନ୍ତି ।ଅନେକ ଚନ୍ଦନାଙ୍କ ବିଜୟକୁ ଚମତ୍କାର ଏବଂ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.