ଯଦି ଆପଣ ସକାଳେ ଆପଣଙ୍କ ଛାତ କିମ୍ବା ବାଲ୍କୋନି ରେ କାଉ ଦେଖନ୍ତି : ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଏହି କାମ କରନ୍ତୁ

0

ଓଡ଼ିଶା ଫାଷ୍ଟ(ବ୍ୟୁରୋ): ଆମ ଦୁନିଆରେ ଯାହା ବି ଘଟେ, ସେଗୁଡ଼ିକ ଏହି ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡରେ ଉପସ୍ଥିତ ଏକ ଈଶ୍ୱରୀୟ ଶକ୍ତି ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଯେତେବେଳେ କିଛି ଭଲ ବା ଖରାପ ଘଟଣା ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି, ଏହି ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଜିନିଷ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥାଏ। ବହୁତ ଲୋକେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଭଲ କିମ୍ବା ଖରାପ ସମୟ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସଙ୍କେତ ପାଇଥାନ୍ତି । ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସଙ୍କେତଗୁଡ଼ିକୁ ଆଗରୁ ବୁଝି ଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ସଠିକ୍ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ଖରାପ ସମୟକୁ ଏଡାଇ ଦିଆଯାଇପାରେ କିମ୍ବା ଭଲ ସମୟଗୁଡ଼ିକର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଦା ନିଆଯାଇପାରେ। ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ସଙ୍କେତ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାକୁ ଅନେକ ଲୋକ ଅଣଦେଖା କରିଥାନ୍ତି। ଆଜି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ, ଆମେ କାଉର କିଛି ସଂକେତ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା। କାଉ ହେଉଛି ଶନି ଦେବଙ୍କ ବହନ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଶନି ଦେବଙ୍କ ଦୂତ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିପାରିବା । ଏମିତି ତା ଆପଣଙ୍କ ଦୈନଦିନ ଜୀବନରେ, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କାଉକୁ ଅନେକ ଥର ଦେଖିଥିବେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ କିମ୍ବା ବିଶେଷ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆସିବାକୁ ଭଲ କିମ୍ବା ଖରାପ ସମୟର ସଙ୍କେତ ହୋଇପାରେ । ଆସନ୍ତୁ ଏହି ସଂକେତ ଗୁଡିକୁ ଟିକିଏ ଅଧିକ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଜାଣିବା |
୧-ଯଦି ଆପଣ ସକାଳେ ଆପଣଙ୍କ ଛାତ କିମ୍ବା ବାଲକୋନୀରେ ଏକ କାଉ କୁ ଦେଖୁଛନ୍ତି, ତେବେ ବୁଝିନିଅନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ବହୁତ ଖରାପ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ । ବୋଧହୁଏ ଏହି ଦିନ ଆପଣ କିଛି ଖରାପ ଖବର ମଧ୍ୟ ପାଇପାରନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ଖରାପ ସମୟକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ, ଆପଣ ଶନି ଦେବଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏକ ତେଲ ଦୀପ ଲଗାଇ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁଭ ଦିନ କାମନା କରିବା ଉଚିତ୍ । କାଉର ଛାତ କିମ୍ବା ବାଲକୋନୀରେ ଦେଖିବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ଏହି ଦୀପକୁ ରଖନ୍ତୁ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଦିନକୁ ଶୁଭ କରିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ କ କୌଣସି ଖରାପ ଘଟଣା ଘଟିବ ନାହିଁ।

୨-ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ କାଉ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ବସିଛି କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ସମୟରେ ଆପଣ ଙ୍କ ଦେହରେ ବାଡେଇ ହେଉଛନ୍ତି , ତେବେ ଏହା ଏକ ଖରାପ ସଙ୍କେତ ହୋଇପାରେ। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ତୁମର ଜୀବନ ବିପଦରେ ଅଛି ଏବଂ ତୁମ ସହିତ କିଛି ଅଘଟଣ ଘଟିପାରେ। ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣ ତୁରନ୍ତ ଶନି ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଅନ୍ତୁ ଏବଂ ସେଠାରେ ତେଲ ଦୀପ ରଖନ୍ତୁ, କଳା ତେଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଶାନିଦେବଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଏକ ନଡିଆ ଭାଙ୍ଗନ୍ତୁ | ଆପଣ ପ୍ରଥମେ ଏହି ନଡ଼ିଆର ପ୍ରସାଦ ନେଇ ତା’ପରେ ଏକ ଗାଈ କୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଅଘଟଣ ଘଟିବାକୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରିବ ଏବଂ ଆପଣ ସୁରକ୍ଷିତ ରହି ପାରିବେ।

୩-ଯଦି ଆପଣ କିଛି ବିଶେଷ କାମ ପାଇଁ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ କାଉ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ କା କା ରାବୁଛି, ତେବେ ଆପଣ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଅଟକି ଯାଆନ୍ତୁ । ତୁରନ୍ତ ସେହି ଜାଗା ଛାଡନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଯଦି ଆପଣ ତୁରନ୍ତ କାଉର ଵୋଇବାକୁ ଅଣଦେଖା କରି ବାହାରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସେହି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାମ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ। ଯେତେବେଳେ ଆପଣ କିଛି ବିଶେଷ କିମ୍ବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ ସାଧାରଣ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ବନ୍ଦ କରିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.