ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଗ୍ୟାସ୍ ସମସ୍ୟାର ଶିକାର ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଆଜିହିଁ ବନ୍ଦ କରିଦିଅନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ ଖାଇବା

0

ଓଡ଼ିଶା ଫାଷ୍ଟ(ବ୍ୟୁରୋ):ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅସାବଧାନତା ହେତୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଆଜିର ସମୟରେ, ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନଶୈଳୀ ହେତୁ ପେଟରେ ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟା ଅତି ସାଧାରଣ ହୋଇଗଲାଣି। ଆଜିର ସମୟରେ, ବହୁତ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଛି ।ପ୍ରାୟ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଜଣ ଲୋକ ପେଟ ଜନିତ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ।
ବର୍ତ୍ତମାନ,ଆମେ ପୋଷ୍ଟିକ୍ ଡାଏଟ୍ ନେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ଫୁଡ୍ ଏବଂ ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍ ଖାଇଥାଉ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପେଟ ଗ୍ୟାସର ସମସ୍ୟା ବାରମ୍ବାର ହୋଇଥାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଫ୍ଲାଟୁଲେନ୍ସ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ ଏବଂ ଖଟା ଢ଼ାକାର ଆରମ୍ଭ ହୁଏ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଜିନିଷ ଗୁଡିକୁ ଆମ ଖାଦ୍ୟ ରୁ ବାହାର କଲେ ଆମେ ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟା ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବା।ଆଳୁ ଏବଂ ପିଆଜ ଖାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ରାତିରେ ଆଳୁ ଏବଂ ପିଆଜ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | କାରଣ ସେଗୁଡ଼ିକରେ ସର୍ବାଧିକ ପରିମାଣର କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ଥାଏ | ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଗ୍ୟାସ୍ ସୃଷ୍ଟି ହେବାକୁ ଲାଗେ।

ଯଦି ଆପଣ ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଫାଷ୍ଟଫୁଡ ଖାଇବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ କାରଣ ଏଥିରେ ଅଧିକ ମସଲା ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ | ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପେଟରେ ଉତ୍ତାପ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୁଏ | ଏବଂ ଗ୍ୟାସ୍ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ଜଳିବା ସମସ୍ୟା ଉପୁଜି ଥାଏ |

ପନିପରିବା ଖାଇବା ଆମ ପାଇଁ ଭଲ | କିନ୍ତୁ କୋବି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ |

କ୍ଷୀର ଖାଇବା ପାଇଁ, ଆମେ କ୍ଷୀରକୁ ଥଣ୍ଡା କରିବା ଉଚିତ୍ କିମ୍ବା ଚିନି ମିଶାଇ ଏହାକୁ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ | ଗରମ କ୍ଷୀର ବ୍ୟବହାର ହେତୁ ଗ୍ୟାସର ସମସ୍ୟା ଉପୁଜେ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.