ପେଟର ଚର୍ବିକୁ କମ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି,ତେବେ ସକାଳୁ ପିଅନ୍ତୁ ଏହି ଜୁସ

0

ଆଜିକାଲି ଅନେକ ଲୋକ ମେଦବହୁଳତା ରୋଗ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଓଜନ କମାଇବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି। ସକାଳେ ଜଗିଂ, ଖାଦ୍ୟ ଡାଏଟ ,ଔଷଧ, ଜିମ ରେ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଝାଳ ବୁହାଇବା ଏବଂ ଅନେକ ମେସିନ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ମୋଟାପଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ହଜାରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ତଥାପି ଆମେ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହାକୁ ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ଖାଦ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ।

ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ଅଅଁଳା ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ:

ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ଡାଏଟରେ ଅଅଁଳା ରସକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କର, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବା ସହିତ ଏହା ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାରରେ ଅଅଁଳା ଭରପୂର ଅଟେ | ଏଥିରେ ପ୍ରଚୁର ଭିଟାମିନ୍ ସି, ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ, ପଲିଫେନୋଲ ଥାଏ, ଯାହା ଶରୀରରୁ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରିଥାଏ | ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ଅଅଁଳା ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ | ଏହା କେଶ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ | ଆପଣ ଯେତେ ଅଧିକ ଅଅଁଳା କିମ୍ବା ଏହାର ରସ ଖାଇବେ,ଯାହା ଦ୍ୱାରା କମ୍ କ୍ୟାଲୋରୀ ହେବ |

ଯଦି ଆପଣ ପେଟର ଚର୍ବିକୁ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଅଅଁଳା ଏକ ସୁପରଫୁଡ୍ ହୋଇପାରେ | ଅଅଁଳା ରେ ଥିବା ଭିଟାମିନ୍ ସି ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥକୁ ବାହାର କରିଥାଏ ଏବଂ ଚର୍ବି କୁ ହ୍ରାସ କରିବା ସମୟରେ ମେଟାବୋଲିଜିମ୍ ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ଆମଲାରେ ଉତ୍ତମ ହାଇପୋଲିପିଡେମିକ୍ ଗୁଣ ଅଛି, ଯାହା ଫ୍ୟାଟି ଲିଭର ଏବଂ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ସହିତ ଜଡିତ ଲକ୍ଷଣକୁ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଏହା ମେଦବହୁଳତାକୁ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ |

ଯଦି ଆପଣ ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର ମେଦବହୁଳତା ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଅଅଁଳା ରସ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ | ଏଥିରେ ଥିବା ଫାଇବର ହଜମକୁଶକ୍ତି କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ, ପେଟକୁ ଫିଟ୍ ରଖିବା ଏବଂ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସହିତ ଲଢ଼ିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ଦ୍ରୁତ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |
ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅଅଁଳା ଶରୀରରେ ରକ୍ତରେ ସୁଗାର ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିଥାଏ, ଯାହା ମଧୁମେହ ହେତୁ ବଢୁଥିବା ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ | ତେଣୁ ଆପଣ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ଏପରି ଉପକାରୀ ଅଅଁଳା ମିଶାଇ ପାରିବେ | ୨-୩ ଚାମଚ ଅଅଁଳା ରସ କିମ୍ବା ପାଉଡରକୁ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ମିଶାଇ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଆନ୍ତୁ, ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଲାଭ ଦେବ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.