ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଭାରତ ବିଭାଜନ ସମୟର ହିଂସା ଭଳି ଲାଗୁଛି: ଜେପି ନଡ୍ଡା

0

ଓଡ଼ିଶା ଫାଷ୍ଟ(ବ୍ୟୁରୋ): ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପରଠାରୁ ଚାଲିଥିବା ହିଂସା ମଧ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ମନୋବଳ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା | କୋଲକାତା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରିବା ପରେ ନଡ୍ଡା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପୁଣି ଜିତିଥିବା ଟିଏମସି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପରେ ଘଟିଥିବା ହିଂସା ଘଟଣା ଦୁଃଖିତ ସହ ଚକିତ କରିଛି। ଭାରତ ବିଭାଜନ ସମୟରେ ମୁଁ ଏଭଳି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଶୁଣିଥିଲି | ସ୍ୱାଧୀନ ଭାରତରେ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପରେ ସେ ଏପରି ଅସହିଷ୍ଣୁତା କେବେ ଦେଖି ନଥିଲେ’। ନଡ୍ଡା ହିଂସାକୁ ନେଇ ଚେତାବନୀ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ,’ଆମେ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ଢଙ୍ଗରେ ଲଢ଼ିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। କିନ୍ତୁ ଟିଏମସିର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଅସହିଷ୍ଣୁତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ | ଏହାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଆମେ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ଉପାୟରେ ଲଢ଼ିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ’ ।

ଏହା ପରେ ସେ ଦକ୍ଷିଣ ୨୪ ପ୍ରଗଣା ଜିଲ୍ଲାର ଗୋପାଳପୁର ଗାଁକୁ ଯାଇଥିଲେ | ନଡ୍ଡା ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ସିଧାସଳଖ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇ ହିଂସାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବୁଧବାର ଦିନ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ହିଂସା ବିରୋଧରେ ବିଜେପି ସାରା ଦେଶରେ ଧାରଣାରେ ବସିବ। ବିଜେପି ସଭାପତି ନଡ୍ଡା ନିଜେ କୋଲକାତାରେ ଧାରଣାରେ ବସିବେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଶାସକ ଟିଏମସିର ବିଜୟ ପରଠାରୁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହିଂସା, ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଓ ଲୁଟ୍ ଚାଲିଛି। ଏଥିରେ ବିଜେପିର ୯ ଜଣ କର୍ମୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ କର୍ମୀ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.