ଲବଙ୍ଗ କରିବ ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧାର ସମାଧାନ

0

ଯଦି ଆପଣ ଏକ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ତୁମେ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ, ତେବେ କୌଣସି ଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରରେ ସୋରିଷ ତେଲର ଏକ ଦୀପ ଜାଳି ସେଥିରେ ସାତୋଟି ଲବଙ୍ଗ ରଖ ।ସେଠାରେ ବସ ଏବଂ ହନୁମାନ ଚଲିସାଙ୍କୁ ସାତଥର ପଢ଼ ଏବଂ ତା’ପରେ ସମାନ ଦୀପ ସହିତ ହନୁମାନଙ୍କ ଆରତୀ କର। କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଏହି ପରୀକ୍ଷଣ କରିଲେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦୂର ହେବାକୁ ଲାଗେ। ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହ୍ରାସ ହୁଏ ଏବଂ ଟଙ୍କା ଜମା ହେବା ଆରମ୍ଭ କରେ।

ଯଦି ଘରେ ଲଗାତାର କେହି ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି।ବାରମ୍ବାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟେ ।ଯଦି ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଟକି ରହିଛନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶନି ଦିନରେ ତେଲରେ ତିନିରୁ ଚାରିଟି ଲବଙ୍ଗ ପକାଇ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ ଏବଂ ଘରର ଅନ୍ଧକାର କୋଣରେ ରଖନ୍ତୁ।ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର ହୁଏ ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ରୋଗ କମିଯାଏ।

ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯଦି ବାଧା ହେଉଛି। କାହାର ଖରାପ ନଜର ଅଛି। ଯଦି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଖରାପ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ତେବେ ହଳଦିଆ ଲେମ୍ବୁ ନେଇ ସେଥିରେ ଚାରୋଟି ଲବଙ୍ଗକୁ ପୁରେଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।ଓମ୍ ହନୁମତୈ ନମଃ 21 ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ, ସେହି ଦିନ ଘର ଭିତରୁ କାମ କରାଯିବ।  ଲବଙ୍ଗକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ। ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ଟେଣ୍ଡର କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଶନିବାର ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଏକ କଳା କମ୍ବଳ ସହିତ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କୋଠରୀରେ ବସନ୍ତୁ।ସାତୋଟି ଲବଙ୍ଗକୁ ପାପୁଲିରେ ରଖ, ଏହାକୁ କିଛି ସମୟ ଦେଖ ଏବଂ ହାତ ମୁହଁ ବନ୍ଦ କର। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ 31 ଥର ବଶୀଭୂତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ କୁହନ୍ତୁ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାମ ସହିତ ନମଃ କରନ୍ତୁ। ପରଦିନ ରବିବାର ଦିନ ସେହି ସାତୋଟି ଲବଙ୍ଗ ପୋଡି ଦିଅନ୍ତି। କ୍ରମାଗତ ସାତ ଶନିବାର ପାଇଁ ଏହା କରନ୍ତୁ।ଏହା ସହିତ ଜଡିତ ବ୍ୟକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପିଲା ଅଧ୍ୟୟନରେ ଦୁର୍ବଳ।ପରୀକ୍ଷାରେ ଭଲ ମାର୍କ ପାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି। ଯଦି ସ୍ମୃତି ଦୁର୍ବଳ ତେବେ କୌଣସି ବୁଧବାର ଦିନ 11 ଟି ପୁରା ଲବଙ୍ଗ ନିଅନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ନାଲି କପଡ଼ାରେ ବାନ୍ଧି ପୂଜା ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଓମ୍ ଗଂ ଗଣପତୟ ନମଃ ଜପ କର ।ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଲବଙ୍ଗଗୁଡ଼ିକୁ ପ୍ରତିଦିନ ପିଲାଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ।ଏହା ଶିଶୁର ବୁଦ୍ଧି ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.