‘କେବଳ ମା’କୁ ଛାଡି ମୋଦୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମନା କରିପାରନ୍ତି’ ଚିଠିରେ ମୋଦୀଙ୍କ ମା ହୀରାବେନଙ୍କୁ ଏଭଳି କିଏ ଲେଖିଲେ ଜାଣନ୍ତୁ

0

ଓଡ଼ିଶା ଫାଷ୍ଟ(ବ୍ୟୁରୋ): ପଞ୍ଜାବର ଜଣେ କୃଷକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ମା ହୀରାବେନଙ୍କୁ ଏକ ଭାବପ୍ରବଣ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ମାଙ୍କୁ ଲେଖାଯାଇଥିବା ଏହି ଚିଠିରେ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଏବଂ ତିନିଟି କୃଷି ନିୟମ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି । ପଞ୍ଜାବର ଫିରୋଜପୁର ଜିଲ୍ଲାର ହରପ୍ରୀତ ସିଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ମା ହୀରାବେନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ କୃଷକ ଜଣକ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ତିନିଟି ନୂତନ କୃଷି ଆଇନ ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ କୁହନ୍ତୁ, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଦେଶରେ ଏକ ବଡ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲିଛି। ହରପ୍ରୀତ ସିଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଅନେକ ବୃଦ୍ଧ କୃଷକ, ମହିଳା ଏବଂ ଶିଶୁ ଏଭଳି ଶୀତ ଓ ବର୍ଷାରେ ମଧ୍ୟ ବହୁ କଷ୍ଟରେ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ କୃଷି ଆଇନକୁ ରଦ୍ଦ କରିପାରିବେ’।

ହରପ୍ରୀତ ସିଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ମା ହୀରାବେନଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ଚିଠିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ମୁଁ ଏହି ଚିଠିକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖ ହୃଦୟରେ ଲେଖୁଛି, ଯେହେତୁ ତିନିଟି କଳା ନିୟମ ଯୋଗୁଁ ଦେଶ ଓ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱକୁ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଉଥିବା ଚାଷୀମାନେ ଶୀତଦିନେ ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀର ରାସ୍ତାରେ ଶୋଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି। ଆଦାନୀ, ଅମ୍ବାନୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କର୍ପୋରେଟ ହାଉସର ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ତିନିଟି କଳା ନିୟମକୁ ପାରିତ କରାଯାଇ ଥିବାରୁ ଏବେ କୃଷକମାନେ ଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଛନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କ ପୁଅ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ହେଉଛନ୍ତି ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ। ସେ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପାରିତ କୃଷି ନିୟମକୁ ରଦ୍ଦ କରିପାରିବେ। ମୁଁ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ମୋଦୀ ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ବି ମନା କରିପାରନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କହିବା ଦ୍ୱାରା ମୋଦୀ ଏହାକୁ ରଦ୍ଦ କରିଦେବେ, ତେବେ ସମଗ୍ର ଦେଶ ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବ | ଆଉ କେବଳ ଜଣେ ମା ହିଁ ନିଜ ପୁଅକୁ ଆଦେଶ ଦେଇପାରିବ। ”

Leave A Reply

Your email address will not be published.