କରୋନା ପାଇଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସମସ୍ତ ସେବାୟତ ଏବଂ ପୂଜା ପଣ୍ଡା ପିନ୍ଧିବେ ମାସ୍କ

0

ଓଡ଼ିଶା ଫାଷ୍ଟ(ବ୍ୟୁରୋ): କରୋନା ଭାଇରସ ବିସ୍ତାରକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏଣିକି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ସମସ୍ତ ସେବାୟତ ଏବଂ ପୂଜା ପଣ୍ଡା ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବେ । ସେହିପରି ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଆଣିଛି । ଆଜି ଅନୁଷ୍ଠିତ ଛତିଶା ନିଜୋଗର ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସମାବେଶକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ମନ୍ଦିରରେ କେତେକ ରୀତିନୀତିକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଦେବତାମାନଙ୍କର ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଆସୁଥିବା ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଲିଖିତ ଆକାରରେ କହିବାକୁ କୁହାଯିବ ଯେ ସେମାନେ କୌଣସି ଲକ୍ଷଣରେ ପୀଡିତ ନୁହଁନ୍ତି ।

ସେହିପରି ଆନନ୍ଦ ବଜାରରେ ମହା ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଖାଇବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛି । ପରିଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆନନ୍ଦ ବଜାରରେ ପ୍ରସାଦ ଖାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । ଏହି ସମସ୍ତ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ । ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅରୁଣ ସ୍ତମ୍ଭ ଏବଂ ଗରୁଡ଼ ସ୍ତମ୍ଭ ଛୁଇଁବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି । ମନ୍ଦିର ପରିସରକୁ ସଜାଡ଼ିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପଦକ୍ଷେପ ନେବ ଏବଂ ଭିଡ଼ ଜମା ହେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ।

ଛତିଶା ନିଜୋଗର ଜରୁରୀ ବୈଠକରେ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ କୃଷ୍ଣ କୁମାର, ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ବଲୱନ୍ତ ସିଂ, ନିଜୋଗର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.