ନାବାଳିକା ଗଣଦୁର୍ଷ୍କମ ମାମଲା ନେଇ ପକ୍ଷ ରଖିବେ ଓଟିଭି ଏମ୍‌ଡି ଜଗି ମଙ୍ଗତ ପଣ୍ଡା

0

(ଓଡିଶା ଫାଷ୍ଟ) ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜି ମହିଳା କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ହାଜର ହେବେ ଓଟିଭି ଏମ୍‌ଡି ଜଗି ମଙ୍ଗତ ପଣ୍ଡା । ରାଜଧାନୀରେ ନାବାଳିକା ଗଣଦୁର୍ଷ୍କମ ମାମଲାକୁ ନେଇ ରଖିବେ ପକ୍ଷ । କେମିତି ଘଟିଥିଲା ଘଟଣା,ଗଣଦୁର୍ଷ୍କମ ନେଇ ନିରୀହ ମାଆ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଆଇନର ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ କହିଥିଲେ ନା ନାହିଁ ? ଏମ୍‌ଡି ନାବାଳିକାଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ଅଫିସକୁ କାହିଁକି ବାରମ୍ବାର ଡାକୁଥିଲେ ? ଏ ସବୁର ଉତ୍ତର ଜାଣିବା ପାଇଁ ମହିଳା କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜଗି ମଙ୍ଗତ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ହାଜର ପାଇଁ ସମନ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା । ପୂର୍ବରୁ ମହିଳା କମିଶନରେ ଓଟିଭି ଏମ୍‌ଡି ଜଗି ମଙ୍ଗତ ପଣ୍ଡା ହାଜର ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟବ୍ୟସ୍ତତା ଦର୍ଶାଇ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ।
ଏହାପରେ ଅକ୍ଟୋବର ୧ ତାରିଖରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଡିସିପିଙ୍କ ଜରିଆରେ ମହିଳା କମିଶନ ସମନ ଜାରି କରିଥିଲେ। ତେବେ ମହିଳା ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବାକୁ ମାସେ ପୂରିଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ୧୬୧ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ପୀଡିତାଙ୍କ ମାଆ ମଧ୍ୟ ମହିଳା ଥାନା ଓ ମହିଳା କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାରେ ଓଟିଭିର ୩ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ, ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ତେବ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୋଲିସ କାହାରିକୁ ଗିରଫ କରିନାହିଁ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.